Szkodliwa nacjonalizacja Szpitala Południowego – komunikat WFS

Warszawskie Forum Samorządowe z narastającym niepokojem obserwuje sytuację w warszawskim Szpitalu Południowym. Ta jedna z najnowocześniejszych w mieście placówek szpitalnych została znacjonalizowana przez rząd niemal zaraz po swoim otwarciu.

Pod pretekstem walki z pandemią koronawirusa rząd przejął samorządowy szpital, który od tego czasu stoi niemal niewykorzystywany. W tym samym czasie tysiące warszawiaków czeka w niekończących się kolejkach na wizyty u specjalistów czy na planowane od dawna i odwoływane w związku z pandemią zabiegi. Szpital, który powstał ogromnym nakładem sił i środków pochodzących z budżetu miasta, świeci pustkami. Rządowa komisarz marnuje wysiłek bardzo wielu osób i pozbawia tysięcy mieszkańców opieki medycznej na najwyższym europejskim poziomie.

Warszawskie Forum Samorządowe stoi na stanowisku, że Szpital Południowy powinien niezwłocznie wrócić pod zarząd władz samorządowych Warszawy, które od dawna planowały jego wykorzystanie z korzyścią dla wszystkich mieszkańców miasta. Stolica bardzo pilnie potrzebuje tego szpitala i to nie jako nieudolnie zarządzanej przez rząd wydmuszki, ale jako pełnowartościowej i pracującej pełną parą placówki, która jest niezbędna dla zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa zdrowotnego.

Apelujemy do rządu o niezwłoczne podjęcie rozmów z władzami miasta i oddanie mieszkańcom szpitala, na który tak długo czekali.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *