Interpelujemy o mural Gwiezdnych wojen

Co powiecie na to, aby na którymś z warszawskich budynków zagościł mural nawiązujący do Gwiezdnych wojen? Są one chyba najbardziej popularnym produktem współczesnej kultury masowej i niosą ze sobą uniwersalne wartości.

Współpracujący z nami Kacper Pietrusiński Radny m.st. Warszawy złożył stosowną interpelację w tej sprawie! Władze miasta wstępnie wyraziły się przychylnie wobec pomysłu i zapowiedziały przegląd komunalnych budynków, gdzie można by taki mural wykonać.

Mural o tematyce Gwiezdnych Wojen z pewnością uatrakcyjniłby przestrzeń miejską, budząc zainteresowanie zarówno warszawiaków, jak i turystów. Wydarzeniem mógłby się stać sam proces powstawania muralu, w który zaangażować można by nie tylko artystów, ale także warszawskie środowiska fanów Star Wars – napisał w interpelacji radny Pietrusiński.

To fantastyczna baśń, uwielbiana przez kolejne pokolenia i z ponadczasowym przesłaniem. Na dodatek niosąca wiele pozytywnych wartości, jak chociażby sprzeciw wobec totalitaryzmów. Widziałem wiele murali „Gwiezdnych Wojen” w USA i pomyślałem sobie, że fajnie byłoby przenieść ten wzorzec do Polski.

– komentuje dla onet.pl Grzegorz Gruchalski

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *