WFS pyta miasto o odśnieżanie ścieżek rowerowych

Warszawskie Forum Samorządowe wraz z wiceprzewodniczącym rady miasta Sławomirem Potapowiczem pyta poprzez interpelację stołeczny ratusz o kwestię odśnieżania ścieżek rowerowych.

Interpelacja
w sprawie odśnieżania ścieżek rowerowych

Transport rowerowy, także w kontekście zwiększającej się liczby ścieżek rowerowych w Warszawie, stanowi ważną i coraz częstszą alternatywę dla komunikacji miejskiej czy samochodowej. Coraz więcej naszych mieszkańców przesiada się na rower, najbardziej zdrowy i ekologiczny środek transportu, dojeżdżając do pracy czy korzystając w celach wypoczynkowych.
Zmiana przyzwyczajeń komunikacyjnych wśród warszawiaków wpływa również na wydłużenie sezonu rowerowego. Obecnie można spotkać wiele osób korzystających z tego środka komunikacji także zimą. W związku z tym niezwykle ważne pozostaje przygotowanie ciągów komunikacji rowerowej, umożliwiające swobodne poruszanie się rowerem mimo opadów śniegu.
Prosimy zatem o odpowiedź na pytanie czy Warszawa jest przygotowana na odśnieżanie ścieżek rowerowych w sezonie zimowym 2021/2022 oraz jakie na ten cel zaplanowano środki?

W sezonie zimowym 2020/2021 nie podpisano umowy na odśnieżanie ścieżek rowerowych, a decyzję argumentowano cięciami budżetowymi, czy zmianami klimatycznymi, które według ZDM sprawiają, że okazji do odśnieżania ścieżek rowerowych jest coraz mniej. Nasuwa się pytanie, czy takie stanowisko jest podyktowane troską o środowisko oraz bezpieczeństwo warszawskich rowerzystów poruszających się po zaśnieżonych drogach rowerowych? – komentuje Karol Pawlak, wiceprzewodniczący WFS.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *