Petycja w sprawie nadania ulicy/skwerowi nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Niedawno zakończył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cały świat znów był świadkiem wielkiego pokazu empatii, szacunku i zwykłej ludzkiej życzliwości. Tym razem pieniądze zbierano dla dziecięcej medycyny zabiegowej oraz dla zmagającej się z pożarami Australii. Orkiestra gra już od 1993 roku, a zakupiony przez WOŚP sprzęt codziennie ratuje życie i zdrowie tysiącom pacjentów.

Dlatego jako Warszawskie Forum Samorządowego zwracamy się do władz stolicy o nadanie nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jednej z ulic lub skwerów w Warszawie. W naszym odczuciu należy uhonorować tę wspaniałą imprezę, która przyczynia się do niezbędnej pomocy potrzebującym oraz promuje wiedzę o zdrowiu. WOŚP to cała rzesza wspaniałych ludzi, od organizatorów, przez wolontariuszy, kończąc na darczyńcach. Orkiestra to również wspaniała idea, w której centrum jest człowiek i jego zdrowie.

Nie chcemy narzucać Państwu konkretnej ulicy czy skweru. W naszej ocenie jednak, warto rozważyć okolice miejsc, z którymi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest bardzo mocno związana. Mamy tutaj na myśli chociażby Instytut „Pomnik” – Centrum Zdrowia Dziecka, które mocno współpracuje z WOŚP czy Instytut Matki i Dziecka. W Warszawie jest wiele placówek, które korzystają ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dlatego jesteśmy przekonani, że wspólnie znajdziemy odpowiednie i godne miejsce.

Pomimo deprecjonowania znaczenia WOŚP przez niektórych, wierzymy, że nasza petycja przyniesie oczekiwany skutek i już niedługo będziemy mieli ulicę/skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to wyraz wdzięczności za wszystkie lata fantastycznych zbiórek oraz symboliczne wpisanie WOŚPu na stałe do krajobrazu Warszawy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *