Petycja w sprawie nadania ulicy/skwerowi nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Niedawno zakończył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cały świat znów był świadkiem wielkiego pokazu empatii, szacunku i zwykłej ludzkiej życzliwości. Tym razem pieniądze zbierano dla dziecięcej medycyny zabiegowej oraz dla zmagającej się z pożarami Australii. Orkiestra gra już od 1993 roku, a zakupiony przez WOŚP sprzęt codziennie ratuje życie i zdrowie tysiącom pacjentów.

Dlatego jako Warszawskie Forum Samorządowego zwracamy się do władz stolicy o nadanie nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jednej z ulic lub skwerów w Warszawie. W naszym odczuciu należy uhonorować tę wspaniałą imprezę, która przyczynia się do niezbędnej pomocy potrzebującym oraz promuje wiedzę o zdrowiu. WOŚP to cała rzesza wspaniałych ludzi, od organizatorów, przez wolontariuszy, kończąc na darczyńcach. Orkiestra to również wspaniała idea, w której centrum jest człowiek i jego zdrowie.

Nie chcemy narzucać Państwu konkretnej ulicy czy skweru. W naszej ocenie jednak, warto rozważyć okolice miejsc, z którymi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest bardzo mocno związana. Mamy tutaj na myśli chociażby Instytut „Pomnik” – Centrum Zdrowia Dziecka, które mocno współpracuje z WOŚP czy Instytut Matki i Dziecka. W Warszawie jest wiele placówek, które korzystają ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dlatego jesteśmy przekonani, że wspólnie znajdziemy odpowiednie i godne miejsce.

Pomimo deprecjonowania znaczenia WOŚP przez niektórych, wierzymy, że nasza petycja przyniesie oczekiwany skutek i już niedługo będziemy mieli ulicę/skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to wyraz wdzięczności za wszystkie lata fantastycznych zbiórek oraz symboliczne wpisanie WOŚPu na stałe do krajobrazu Warszawy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *