PiS próbuje politycznie odbić Mazowsze

– Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny próbuje traktować samorząd w sposób instrumentalny. Jest to próba politycznego odbicia Mazowsza. Szkoda, że partia rządząca nie zajmie się innymi problemami, które są zgłaszane przez władze samorządowe, między innymi fatalnej ustawie o Janosikowym, które drenuje budżety wielu miast — mówi Grzegorz Gruchalski, lider Warszawskiego Forum Samorządowego.

Warszawie Forum Samorządowe z najwyższym zaniepokojeniem przyjmuje informacje medialne o planowanym przez Prawo i Sprawiedliwość podziale województwa mazowieckiego.

Byłby to bezprecedensowy w historii III RP zamach na samorząd terytorialny, który jest jednym z filarów polskiej demokracji.

Podjęcie takiej decyzji w trakcie kadencji władz samorządowych, bez koniecznych konsultacji i analiz ewentualnego podziału to działanie wbrew woli mieszkańców powodowane wyłącznie motywami politycznymi.

Prawo i Sprawiedliwość od lat nie jest w stanie zdobyć władzy na Mazowszu metodami demokratycznymi. Podział województwa ma zapewne w zamyśle pomysłodawców umożliwić im to metodami dalekimi od standardów przyjętych w demokratycznym państwie prawa i jawnie gwałcącymi zapisy Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego.

Dla swoich politycznych celów PiS jest gotowy zniweczyć i zmarnować wysiłek mieszkańców i kolejnych władz Mazowsza, którzy uczynili z tego regionu jeden z dynamiczniej rozwijających się w Europie.

Wzywamy rząd i kierownictwo PiS do opamiętania się i do porzucenia tego bardzo szkodliwego dla mieszkańców Warszawy planu. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *