WFS apeluje o odwołanie Krzysztofa Wyszkowskiego z IPN

Apel o odwołanie pana Krzysztofa Wyszkowskiego z funkcji członka Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej

Warszawskie Forum Samorządowe zwraca się z apelem o podjęcie niezwłocznych działań na rzecz odwołania pana Krzysztofa Wyszkowskiego z funkcji członka Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

Krzysztof Wyszkowski już wielokrotnie udowodnił, że nie zasługuje na zajmowanie eksponowanych stanowisk w przestrzeni publicznej. Nie raz za pomocą mediów społecznościowych pokazywał swoje agresywne postawy wobec osób, które mają inne poglądy.

Ostatnia wypowiedź, która bezpośrednio uderzyła w bohaterkę Powstania Warszawskiego panią Wandę Traczyk-Stawską i innych powstańców  jest w najwyższym stopniu niegodziwa i zasługuje na potępienie. Określenie, że „Ci powstańcy stają po stronie Dirlevangera” kompletnie dyskwalifikuje pana Wyszkowskiego z roli w życiu publicznym.

Członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej powinien dbać o najwyższe standardy, a jego opinie powinny być zgodne z prawdą historyczną. Nie ma naszej zgody na agresywne słowa, które uderzają w Powstańców.

Liczymy na szybką reakcję przewodniczącego Kolegium IPN, który wyciągnie konsekwencje wobec pana Krzysztofa Wyszkowskiego. Pan Wyszkowski nie ma moralnego prawa, aby zasiadać w Kolegium choćby jeden dzień dłużej.

zdjęcie nagłówka: Krzysztof Wyszkowski, FOT. Leszek Szymański / PAP

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *