Zespół WFS na Światowym Forum Miejskim

Na tym wydarzeniu nie można było się nie pojawić! 11. edycja Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum), która odbyła się w Katowicach, przyciągnęła samorządowców, polityków, przedstawicieli firm i ruchów miejskich z całego globu.

Forum było okazją do spotkań z osobami z miejskiego światka, dyskusji oraz wymiany doświadczeń na temat wyzwań przed jakimi stoją miasta i rozwiązań z których mogą skorzystać.

Nas szczególnie, poza panelami i warsztatami, interesowała wizyta na Urban Expo, gdzie można było odwiedzić pawilony wielu miast, organizacji, instytucji i firm. Odwiedzając kolejne stanowiska dowiadywaliśmy się coraz więcej o rozwiązaniach dla zielonych, wygodnych i pieszych miast z powodzeniem stosowanych na świecie. Z pewnością będziemy się do nich odwoływali przy naszych działaniach na rzecz lepszej Warszawy.

Przy okazji pochwalić należy Polski pawilon na Expo, przygotowany przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów. Bardzo estetycznie wykonany, z elementami interaktywnymi i w interesujący sposób omawiający temat rewitalizacji miejskich przestrzeni.

Swoją drogą takich forów potrzebujemy więcej i organizowanych wokół lokalnych spraw. Bo każde miasto jest inne i wymaga indywidualnego podejścia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *